+48 75 64 16 600 info@hotelstrauss.com
O hotelu

POZNAJ OBIEKT

PONAD 160 LAT HISTORII

Oficjalne otwarcie miało miejsce w 1860 roku i bardzo szybko uzyskał on miano jednego z najnowocześniejszych, najbardziej stylowych i najlepiej wyposażonych hoteli w okolicy. Obiekt wielokrotnie zmieniał właścicieli, co czasami oznaczało kolejne, dobrze przemyślane inwestycje jak chociażby podziemny garaż, ale niestety, szczególnie podczas II wojny światowej, świetność hotelu znacząco ucierpiała. Ostatecznie XXI wiek okazał się przełomowy i obiekt odzyskał swój dawny urok i styl. Odrodził się niczym Fenix z popiołów, stąd nasza obecna nazwa Hotel Fenix Strauss***.

SŁYNNA WIELOLETNIA RESTAURACJA

Restauracja Strauss to lata tradycji, gościnność, najlepsze przepisy i stylowe wnętrza. Goście mogą liczyć tu na dania kuchni polskiej i międzynarodowej oraz urozmaicone, wyśmienite śniadania.
Śniadania serwujemy w godzinach 7:00 -10:00 (w niedziele i święta w godzinach 8:00 – 11:00).

STYL I TRADYCJA

Trudno nie docenić tak bogatej historii oraz pracy, jaką w uświetnianie tego miejsca, włożyli pierwsi właściciele hotelu. Adolf Strauss nieustannie modernizował i adaptował budynek z wykorzystaniem najnowocześniejszych, dostępnych technologii. Kolejny właściciel, George Brendel, rozbudował i uatrakcyjnił obiekt, tworząc nowe werandy, apartamenty i pokoje. Obecnie, po gruntownym remoncie, kolejnym celem jest to, aby obiekt stał się jak najbardziej przyjazny dla środowiska. Panele solarne i fotowoltaiczne oraz nowy, ekologiczny system ogrzewania to dopiero początek! To wszystko w połączeniu ze przepięknymi stylowymi wnętrzami sprawia, że Hotel Fenix Strauss jest naprawdę wyjątkowym miejscem.